مطالب روز حمل و نقلادامه مطلب...
تاریخ: یک شنبه 11 تير 1391برچسب:,
ارسال توسط masoudgoodarzi

قرن 15: طرح هاي اوليه خودرو توسط «فرانسيسكو د. جرجيو مارتيني» و «داوينچي» ترسيم شد.

 

1680: طرح خودرو با حركت در اثر رانش نيروي بخار (شبيه جت) توسط «آيزاك نيوتن»

 

1698: طرح اولين موتور بخار توسط «توماس ساوري»

 

1711: تكميل موتور بخار «توماس ساوري» توسط «توماس نيو كومن» 1769

 

- ثبت اولين موتور بخار عملي و كارآمد توسط «جيمز وات»

 

- طراحي اولين خودرو جهان كه موتورش از نوع موتور بخار بود توسط «نيكلاس ژوزف كوگنات»ادامه مطلب...
تاریخ: پنج شنبه 28 ارديبهشت 1391برچسب:,
ارسال توسط masoudgoodarzi

گروهی از محققان آمریکایی روش جدیدی را ارائه کرده اند که سلولز را با دیگر مواد ارگانیکی تجدیدپذیر زیستی مستقیما به هیدروژن تبدیل می کند و می تواند ظرف 10 سال آینده انرژی پاک را دراختیار خودروها قرار دهد.
محققان دانشگاه ایالت پن که نتایج تحقیقات خود را در مجله "شرح مباحثات آکادمی ملی علوم آمریکا" منتشر کرده اند، متد جدیدی را برای تهیه هیدروژن ارزان و در حجم بالا ارائه کرده اند که می تواند انرژی مورد نیاز خودروها را تا 10 آینده عرضه کند.

بروس لوگان، سرپرست این تیم تحقیقاتی در این خصوص اظهار داشت: "توجه دنیای انرژی درحال حاضر متوجه اتانول است اما این سوخت می تواند با استفاده از این روش تا 10 سال آینده بسیار ارزان و اقتصادی در دسترس قرار گیرد."

این دانشمندان روش جدیدی را پیشنهاد کرده اند که سلولز و دیگر مواد ارگانیکی تجدیدپذیر زیستی را مستقیما به هیدروژن تبدیل می کند.

این محققان در این روش جدید بعضی از باکتریها را با اسید استیک وارد یک پیل الکتریکی میکروبی کردند. اسید استیک می تواند به عنوان پیش ماده تولید شده در توقف گلوکز و سلولز بکار می رود.

در این پیل، قطب آند از گرافیت خرد شده و کاتد از زغال با کاتالیزور پلاتین ساخته شده است. در پایان در داخل این پیل یک غشا برای تبادل یونی گذاشته شده است.

باکتری های داخل این پیل، اسید استیک را مصرف می کنند و الکترون و پروتون را با شدت جریانی در حدود 3/0 ولت آزاد می کنند. وقتی به این شدت جریان توسط یک منبع خارجی 2/0 ولت دیگر هم افزوده شد، حباب های گاز هیدروژن شروع به خارج شدن از مایع می کنند.

این فرایند می تواند 288 درصد از هیدروژن مورد نیاز برای انرژی خودروها را تامین کند.

 
تاریخ: پنج شنبه 28 ارديبهشت 1391برچسب:,
ارسال توسط masoudgoodarzi

در شهرهاي مدرن جهان سيستم هاي پيشرفته و مختلفي از حمل و نقل به كار گرفته مي شود و هدف ما معرفي اين سيستم هاي جديد است. عدم وجود فضاي كافي براي زندگي راحت و آسوده، شهروندان شهرهاي مدرن و پيشرفته را با مشكلات زيادي روبه رو كرده است. مردم زندگي در فضاي باز و هواي نسبتاً پاك حومه شهر و شهرك ها را به زندگي در برج ها و ساختمان هاي بلند تر ترجيح مي دهند. اين شيوه زندگي در اكثر شهرهاي بزرگ جهان ديده مي شود و افرادي كه در حومه شهر زندگي مي كنند، هر روز جهت كار روزانه به مركز شهر آمده و با انجام كار روزانه مجدداً به محل سكونت خود بازمي گردند اين افراد را اصطلاحاً Commute مي نامند.در دنياي امروز سيستم هاي حمل و نقل سنتي ديگر جذابيتي براي مردم ندارند و نمي توان از آنها به عنوان جايگزين مناسب خودروهاي شخصي نام برد. به همين دليل طراحان صنعت حمل ونقل سعي كرده اند سيستمي را به وجود بياورند كه همچون خودروهاي شخصي راحت و انعطاف پذير بوده و از ظرفيت بالايي برخوردار باشد ضمن اينكه مشكل آلايندگي و زيست محيطي نداشته باشد. از اين رو سيستم دوگانه يي را با نام RUF طراحي و اجرا كرده اند.

 

 

 

 ادامه مطلب...
تاریخ: پنج شنبه 28 ارديبهشت 1391برچسب:,
ارسال توسط masoudgoodarzi
آخرین مطالب

صفحه قبل 1 صفحه بعد

آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبی

ورود اعضا:


نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

برای ثبت نام در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید
آمار وب سایت:
 

بازدید امروز : 8
بازدید دیروز : 5
بازدید هفته : 44
بازدید ماه : 138
بازدید کل : 143237
تعداد مطالب : 191
تعداد نظرات : 24
تعداد آنلاین : 1


Alternative content


<-PollName->

<-PollItems->